Instagram Yakın Arkadaşlar Nasıl Ayarlanır?

Tarih: 20 Eylül 2023
intro illistration picture
Instagram Yakın Arkadaşlar Nasıl Ayarlanır?

Instagram platformunda yakın arkadaşların nasıl ayarlanabileceğini merak ediyor musunuz? Platformun kullanıcılarına sunduğu yakın arkadaşlar özelliği, çok sayıda kişi tarafından talep görüyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar paylaştıkları story’leri istedikleri kişilerden gizleyebiliyor. Böylece herkes dilediği arkadaşlarının paylaşımlarını görebiliyor.

Platform, her geçen gün artan kullanıcı sayısına göre farklı özellikler sunmaktadır. Kullanıcılar, takipçi sayılarının yüksek olmasıyla birlikte geliştirilen yeni özelliklerden faydalanabilir. Yakın arkadaşlar özelliği, platformda kullanıcıların ilgisini üzerine çekiyor ve kullanıcılar özel hesap açma ihtiyacı duymadan mevcut profillerini kullanmalarını sağlıyor.

Yakın Arkadaşlar Özelliğinin Faydaları Nelerdir?

Günümüzde en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu olarak Instagram her geçen gün kullanıcılarına kolaylık sağlayan yeni özellikler sunmaktadır. Her gün daha fazla insanın ilgi odağı olan Instagram, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırma ve daha fazla zevk almalarını sağlamak için sürekli yenileniyor.

Kullanıcılar, yakın arkadaşlar seçeneğinin platforma eklenmesi ile artık özellikle hikaye paylaşımı yaparken daha rahat hissedebiliyor. Platform, kullanıcıların en özel fotoğraf ve videolarını paylaşırken kimlerin görüntüleyebileceğine karar vermelerini sağlıyor. Böylelikle kullanıcılar istedikleri kişilere paylaşımlarını gösterme hakkına sahipken, diğer takipçilerinden kısıtlayabiliyor. Bu özellik, kullanıcılar tarafından oldukça olumlu karşılanıyor.

Yakın arkadaşlar özelliği sayesinde, kullanıcılar artık farklı bir profil oluşturmaya gerek kalmadan özel hesaplar oluşturabiliyor. Marka sahipleri veya ticari amaçlarla profil kullanmak isteyenler için de, yakın arkadaşlar özelliğinden faydalanılabiliyor.

Yakın Arkadaşlar Listesi Nasıl Oluşturulur?

Instagram, sürekli olarak sosyal medya platformunda birtakım özellikler üzerinde güncellemeler yapıyor. Bu güncellemeler sayesinde kullanıcılar yeni ve farklı özelliklerle tanışıyor. Son olarak eklendiği günden bu yana çok talep gören yakın arkadaşlar seçeneği kullanıcıların büyük beğenisini kazanıyor.

Instagram kullanıcıları kendi takipçileri arasından seçerek yakın arkadaş listelerini kolayca düzenleyebilir. Özel anlarını ve fotoğraflarını paylaşmak istediğiniz kişileri yakın arkadaş listenize eklemek için sizler de basit birkaç adım izleyebilirsiniz:

  • Instagram profil sayfanıza girin.
  • Sağ üstte bulunan üç çizgiye basın.
  • En alttan yukarı doğru 3. Sırada yer alan “Yakın arkadaşlar” seçeneğine basın.
  • Karşınıza çıkan ekrandan istediğiniz kişileri seçin.
  • Seçtikten sonra “Bitti” butonuna basın.
  • Başarılı şekilde yakın arkadaşlar listenizi oluşturdunuz.

Kendi arkadaş listenizi kolayca oluşturmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Eklediğiniz arkadaşlarınıza herhangi bir bildirim göndermeden listenize ekleyebilirsiniz.

Instagram Gönderisimi Yakın Arkadaşlar ile Paylaşma

Instagram platformunda, istediğiniz bir fotoğrafı veya videosuyu gönderi olarak paylaşmak istediğinizde, paylaşımınızı sadece yakın arkadaşlarınızla paylaşamazsınız. Sadece tüm takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Storyleri yakın arkadaşlarınıza paylaşmak isterseniz, bu konuda kullanıcının kendi tercihi ön plandadır. Paylaşmak istediğiniz hikayeyi paylaş dediğinizde, yakın arkadaşlar ve hikaye seçenekleri arasından seçim yapmanız gerekiyor. Eğer yakın arkadaşlarla paylaşmak istiyorsanız, yakın arkadaşlarınızı seçmeyi unutmayın.

Yakın Arkadaşlar Listesinden Arkadaş Çıkarma

Takipçilerinizi yakın arkadaş listenizden çıkartmak için kolayca düzenleyebileceğiniz yakın arkadaş listenize sahipsiniz. Çıkarma işlemi hızlı ve basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Yakın arkadaş listesindeki gönderilerinizi görmesini istemediğiniz takipçilerinizi hızlı bir şekilde yakın arkadaş listenizden atabilirsiniz.

Eğer kişiyi yakın arkadaş listenizden kaldırırsanız, kişiye herhangi bir bildirim gönderilmeyecek ve habersizce kaldırıldığını öğrenemeyecek. Listenizden çıkarmak istediğiniz kişinin adına gelip kaldır seçeneğini seçtiğiniz anda, otomatik olarak yakın arkadaş listesinden silinir.

Yakın Arkadaşlar’da Bulunan Kişi Sayısı Limiti Var mı?

Instagram yakın arkadaşlar seçeneğine yakın arkadaşlarınızı eklemeniz için herhangi bir sınırı yoktur. Dilediğiniz şekilde istediğiniz kadar arkadaşınızı yakın arkadaşınız olarak işaretleyebilirsiniz.

Ayrıca instagram takipçi satın al paketlerimize göz atarak, takipçilerinizi hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

3 Dakika Önce